Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zásahy za rok 2007

7. 2. 2008
20

29.12. – Odborné školení zásahové jednotky – Každý rok musí být všichni členové zásahové jednotky projít školením, které je jednou z podmínek pro členství v zásahové jednotce.

4.11. – Zásah – Požár plastového kontejneru na PET odpad – požár byl ohlášen na ohlašovnu požáru místním občanem. Jednotka okamžitě vyjela a po příjezdu na místo bylo zjištěno hoření plastového odpadu. Naše jednotka požár ihned lokalizovala a zlikvidovala práškovým hasícím přístrojem. Při zásahu byla použita dýchací technika. Plastový kontejner byl ochráněn, díky rychlému zásahu došlo jen k mírnému poškození. Zúčastnilo se 5 členů zásahové jednotky

30.9. – Námětové cvičení – Konalo se v okrsku Rájec-Jestřebí v Holešíně. Zúčastnilo se 9 členů zásahové jednotky

21.7. – Zásah - přívalový déšť – Po průtrži mračen byly zaplaveny ulice Lesní, Na Hrázi, 9. Května, V Zahradách, nám. 1. Máje. Došlo k zatopení několika sklepů na těchto ulicích. Naše jednotka byla nasazena ihned po přejití průtrže a okamžitě začala odklízet její následky. Bylo vyčerpáno a vyčištěno 7 sklepů, poté jsme začali s čištěním místních komunikací od naplaveného bláta. Byl to náš největší zásah v tomto roce. Zúčastnilo se 7 členů zásahové jednotky.

23.6. Technická pomoc – Na žádost naši spoluobčanky naše jednotka odklízela břečťanovou stěnu, která se zřítila po větrné smršti. Zúčastnili se 3 členové zásahové jednotky

23.6. – Zásah – větrná smršť – Průtrž mračen z předešlého dne byla doprovázena větrnou smrští. Došlo opět k vyvrácení několika stromů na březích řeky Svitavy. Znovu bylo poškozeno několik plotů přilehlých zahrádek. Naše jednotka byla nasazena na odklízení těchto stromů. Zúčastnili se 4 členové zásahové jednotky.

23.6. – Zásah – větrná smršť – Došlo k vyvrácení několika stromů na březích řeky Svitavy, poškození několika plotů. Naše jednotka odstraňovala tyt stromy. Zúčastnilo se 7 členů zásahové jednotky

7.6. – Zásah - přívalový déšť – Po průtrži mračen byla zaplavena ulice Blanenská, čerpací stanice v Rájci. Naše jednotka zasahovala při likvidaci následků a to formou čištění sklepů a čištění čerpací stanice. Naší jednotkou byly vyčištěny 4 sklepy. Zúčastnili se 4 členové zásahové jednotky

15.4. – Námětové cvičení – Okrsek Rájec-Jestřebí v Bořitově. Zúčastnilo se 9 členů zásahové jednotky

14.4. – Odborná příprava – Cvičení nositelů dýchací techniky v dýmnici Bánské Záchranné Služby v Dolní Rožínce. Zúčastnilo se 6 členů zásahové jednotky

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář